7 Ağustos 2014 Perşembe

Erkek Makyajı!

Erkek için makyaj olmaz mı? Tabii ki olur! Makyajın amacı kısaca, kusurlarınızı gizlemek ve olabildiğince iyi görünmenize yardımcı olmaktır. Doğal olarak, iyi görünmek erkeklerin de hakkı. Tabii erkek makyajında farlar, maskaralar, rujlar, allıklar yok; tamamen cilt üzerine. Altın kural erkek makyajı için de geçerli, sakın abartmayın. Doğal bir makyajı çevreniz farketmemeli, bu sizin sırrınız.


 1

Temiz bir yüzle başlayın. Cilt bakım rutininizi uygulayın. Eğer belli bir rutininiz yoksa hemen olsun! :) Öncelikle herhangi bir yüz temizleme ürünüyle (peeling, scrub, temizleme jeli/kremi vs.) yüzünüzü temizleyin.


  Tonik kullanın. Tonik kullanmak cildinizde arta kalmış kirlerin tamamen yok olmasını sağlar. Aynı zamanda cildin doğal pH seviyesini dengeler ve gözeneklerinizi kapatır. Toniği bir pamuk yardımıyla uygulayın.

  
  Nemlendirin. SPF içeren güneş korumalı nemlendirici kullanmanız çok daha iyi olur. Bilindiği üzere cilde en çok zarar veren şey güneştir ve güneş koruması olmadan direkt güneş ışını temasından kaçınılmalıdır. Nemlendiricinizi tüm yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın.Lekeleri kapatın. Bunun için bir çok seçeneğiniz var. Cildinizde kapatacağınız çok bölge varsa su bazlı bir fondöten kullanın. Eğer çok kapatıcılığa ihtiyaç duymuyorsanız BB Krem, CC Krem veya renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Kullandığınız ürünü tüm cildinize uygulayın. 
(Not: Kullandığınız ürünün cildinizle aynı tonda olduğundan emin olun!) 


3

Concealer (Kapatıcı) kullanın. Kapatıcının fondötenden farkı morluklarınızı gizlemesidir. Kapatıcı alırken bileğinizin iç tarafındaki damarlar üzerinde test edin. Kapatıcıyı göz altınıza, gözünüzün iç köşelerine ve burnunuzun üstüne uygulayın. Bir fırça veya parmağınız yardımıyla ürünü iyice dağıtın. 
(Not: Kapatıcınızın yüz renginizden biraz daha açık olması gerekir. Bu yüzden bileğinizin iç tarafında deneyin. Bu sayede daha aydınlık bir görünüm elde edersiniz.)


4

Sabitleyin. Makyajı pudrayla sabitlemek makyajınızın çok daha uzun süre yüzünüzde kalmasını ve yapış yapış olmamasını sağlar. Yağlı görünümden kaçınmak için T bölgenize (alnınız, burnunuz ve çeneniz) biraz daha fazla uygulayın. Pudra cilt tonunuzla uymalıdır. Bir fırça yardımıyla uygulayın.


5

Dudak nemlendiricisi kullanın. Renksiz veya doğal (nude) renkli bir dudak balmı, dudaklarınızı gün boyu nemli tutar. Dudaklarınıza hafif bir canlılık vermesinin yanı sıra, çatlamayı da önler.


6

Makyajınızı kesinlikle temizleyin! Makyajınızı gün sonunda temizlememeniz cildiniz için iyi değildir. Yüzünüzü makyajı uygulamadan önce temizlediğiniz gibi temizleyin. Eğer kuru bir cildiniz varsa geceleri daha zengin bir nemlendirici kullanabilirsiniz.İpuçları:

-Erkekler için üretilmiş (opsiyonel) mineral ürünleri kullanın. Mineral ürünler cildiniz için iyidir ve güneş koruması içerir. Aynı zamanda farkedilmeyen ürünlerdir. 

-Yağlı bir cildiniz varsa parlama önleyici ürünler kullanın.

-Daha sağlıklı bir görünüm için elmacık kemiklerinize bir fırça yardımıyla Bronzer (Bronzlaştırıcı) uygulayın. Erkekler için üretilmiş özel Bronzerlar bulabilirsiniz. Bulamasanız da kadınlar için üretilmiş ürünleri almanızda sakınca yok. Genelde sadece paketleri farklıdır. :)

-Herhangi bir ürün aldığınızda içinden çıkan kendi fırçası genelde 'dandiktir.' Bu yüzden yumuşak kıllı fırçalar almanızı öneririm.

-Traş olduğunuzda cilt bakımı veya makyaj yapmadan önce cildinizi 20 dakika dinlendirin.

-Makyaj yaptıktan sonra yüzünüze dokunmaktan kaçının.

-Makyaj ürünlerini abartmadan, dengeli kullanın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...