23 Ağustos 2014 Cumartesi

Haftalık III

HAFTALIK TAKINTI

SAM SMITH!!!


Bu adamı dinlemediğim her güne lanet ettim. Gerçi yeni çıktı fakat yine de daha erken dinleyebilirdim. Kendisi gey (Blogger bir ihtimal sevgili olabilir miydik diye düşündü). Çıkış albümü olan In The Lonely Hour'ı tamamen karşılık bulamadığı aşklardan ilham alarak yazmış. Garibim kimse sevmemiş kendisini, hiç ilişkisi olmamış. :( Bu yüzden albümün genel olarak kasvetli bir havası var.


Adele, Amy Winehouse gibi isimlerin erkek versiyonu diyorum ben kendisine. Ağır adam, aşk üzerine yapıyor tüm işlerini. Beyoncé, Mariah Carey, Whitney Houston gibi isimlere denk bir vokal performansı var. En çok hoşuma giden şey de bu. Şarkıların içine giriyor, hissediyor. Ben hep piyasada erkek bir vokalistin eksikliğini hissettim. Justin Timberlake ve Bruno Mars'ı ezelden beri beğensem de onların tam olarak kadın vokallerdeki gibi başarı gösterdiklerini düşünmüyordum. Sam Smith kesinlikle benim favori erkek sanatçım oldu!

Albüm kasvetli dedik ama temposu biraz daha yüksek şarkılar da var elbette. Geçen sene çok duyduğumuz Naughty Boy düeti ''La La La'' albümde yer alıyor.


Bunun dışında Money On My Mind, Restart gibi orta tempo şarkılar da mevcut.

Ben Sam'in albümünü, Adele'in albümlerine benzettim biraz. Aşkın getirdiği hüzne, hayal kırıklıklarına bir haykırış olarak yapılmış. Satsın kaygısı yok. Zaten en çok satan albümler genelde satsın kaygısı güdülmemiş olan albümler. Çünkü insanlar kendilerinden birer parça bulabilecekleri şarkıları seviyorlar. İşin içine dram girince de herkes kendine az çok pay biçiyor.

Soul, R&B seviyorsanız, güçlü bir erkek vokal dinlemek istiyorsanız, hatta oturup biraz ağlamak istiyorsanız oturun ve bu albümü dinleyin. O kadar güzel ki tek bir şarkı öneremiyorum, hepsini dinleyin. Gerçekten çok keyifli bir yolculuk.

EN ÇOK DİNLEDİĞİM ŞARKI/SANATÇI

Tabii Sam Smith oldu. :D


Biraz abartmışım sanırım sjhnjksh.

En çok dinlediğim şarkıda albümden bir şarkı, bu hafta full Sam Smith dinledim anlayacağınız. Tek bir şarkı öneremem demiştim ama en çok bunu dinlememin sebebi kendimi en çok bu şarkıyla özleştirmemdi. :)BLOGGER BUNA ÇOK GÜLDÜĞÜ İÇİN PAYLAŞMAK İSTEDİ

Bu kadın beni öldürecekldnashlfsnhfsjghkldgk


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...