29 Ağustos 2014 Cuma

YOGA

Merhaba ballar. Oralarda hava nasıl? Antalya'da iyi, güzel, SICAK!

Bugün bir ay için kayıt olduğum yoga kursumu tamamladım. Bir ay önce bugün ne yapsam ne yapsam diye düşünürken televizyonda Ebru Şallı'nın programına denk geldim. Hanımefendi pilaağğtes yapıyor idi. Ben de kendisine katılayım demişken 5 dakika sonra kan ter içinde kaldım. Yok efendim spormuş, esnemeymiş o kadar uzak kaldım ki elimi kolumu kaldıramadığımı farkettim. Aslında seks yaparken gayet esneğim :( Sonra dedim ki anacım bu böyle olmaz. Pilates yapamıyorum bari yoga yapayım hem o daha kolaydır diye düşündüm aklımca; gittim yoga kursuna yazıldım. Yanlış düşünmüşüm sflhnsfhfj. Yani hangisi zor, hangisi daha diye basit kıyaslamak doğru olmaz aslında ama şöyle diyebilirim ki sandığım kadar basit değilmiş. Ben, belki birçoğunuzda böyle düşünüyorsunuzdur, bağdaş kurup OM denildiğini falan sanıyordum.


İlk gün gittim işte Meral diye çoook tatlı bir hocamız vardı, tanıştık. Sonra beni sınıfa götürdü. Ben kafamda yakışıklı civanların olduğu bir sınıf hayal ediyorum tabii. Sınıfa girdim, herkes kız amk. Tek erkeğim resmen. Herkese abla falan diyorum. Neyse dedim, zaten senin amacın yoga, iyi oldu yakışıklı kimseler yok konsantre olursun işte falan. Öyle de oldu, 30 gün boyunca her gün iple çektim yoga dersimi.

Artık;
Götümü başımı her yerimi oynatabiliyorum. Şaka maka cidden fiziksel ve zihinsel olarak çok daha iyiyim. Şaka gibi. Yoga kursum bitse de bundan sonra kalıcı olarak hayatımda olacak.

Son dersimizi Kemer'deki Phaselis Antik Kenti'nde yaptık ki bence Antalya'nın en güzel denizine sahip.2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...