24 Ekim 2014 Cuma

19

Smile by Janelle Monae on Grooveshark
Sanırım dünyada en çok önem verdiğim şey başkalarının doğum günleri, en az önem verdiğim şey ise kendiminki. 

Bu sene hayatımda ilk kez doğum günümü kutladım diyebilirim. 'Kutlattırdılar' daha doğrusu. Henüz 23 Ekim olmadan en yakın arkadaşım Şampuan'ın evine gitmiştim. Geceyi ve sabahı onunla beraber geçirdik. Günün en sevdiğim kısmı da buydu sanırım. Şampuan söylemesi gerekenleri korkusuzca ifade edebilen, gülerken sonuna kadar gülen, ağlarken hep yanında olan bir kız. Onu en yakın arkadaşım yapan ana faktörleri böyle özetleyebilirim. Pilot neden hiçbir zaman, ya da en azından şimdilik, en yakın arkadaşım olamayacak; çünkü duyarsız biri. Çok düşünceli biri, mesela gittiği ülkelerden bana şarap falan getirmesi güzel, fakat dediğim gibi duyarsız. O kafasına estiği gibi yapıyor, canı isterse umursuyor. Ha onu sevmiyor muyum? Hiçbir insanı bu kadar kısa sürede (1 ay) bu kadar çok sevmedim: arkadaş olarak. Onu da öyle kabul ettim. 
Evet, doğum günümü kutlamadı bu arada. :)


Neyse doğum günüme geri dönersek, Şampuan ile okula gittik, gavur bir adam eski Kelt kültürünün İngiliz diline olan etkisini falan anlattı. Dinlemedim. :( Sonra ikinci en yakın kız arkadaşım olan (fljhnfsdj) Vegan, beni zorla ''Ya çok acil Yakut'a (bkz: kampüsteki çarşılardan biri) gitmemiz lazım para çekmeliyim.'' dedi. Ben de inanmış gibi yaptım çünkü arkadaş dünyanın en kötü yalancısı. Biliyordum yani orada bir sürprizin olacağını. 

Beni en çok seven herkes orada toplanmıştı resmen. Girer girmez konfetiler, kocaman bir pasta ve ''HEPİ BÖRTDEY TU YU!'' naralarıyla karşılaştım. Hayatımda hiç o kadar odak noktasında olmamıştım sanırım. Bu sefer gerçekten Mariah gibi hissettim. Ve evet, böyle yaptım;


~

Ya bi dk konuyu kesinskljhnsf. Bu kadın dünyanın en komiği ya fslkmnhlskfhj. Her boka ıslık notası çıkarıp, elini o şekilde yapmasına bayılıyorum. Şarkıları anladık ama durup dururken de böyle. Bakınız şu videonun son 5 saniyesi fskmhjdj. Bi de şu mesela. Neyse bu bölümün esprisini Mariah bilmeyen kimse anlamayacak ya burayı keselim. :( Anlayanlar ve gülenler YORUMA! (^▽^)

~

Şimdi her detaya girip sizi sıkmayayım. Hayatımın ilk sürpriz doğum günü partisini ve 19. geleneksel 'sevgilisiz' doğum gününü de yaşamış oldum böylece. Annem akşamdan sabaha kadar nöbette olduğu için onu hiç görememiş oldum, biraz üzüldüm. Aslında genel olarak üzgün ve hüzünlüydüm ya fshnsfhdjgd. Ben kendimi üzmeyi gerçekten çok seviyorum. Mesela üzülmek için tek bir neden yoktu, tek bir kötü olay yaşamadım o gün ama yine de buruktum. Hep böyleyim. Etrafımda onlarca insan olsa ve çok güzel vakit geçiriyor olsak bile, durduğum anda aklıma bir şey geliyor, üzülüyorum. Ergenlik diyeceğim ama 19 oldum bence ergen değilimdir artık. Zaten hiçbir zaman 'ergen' olmadım.

Aslında gelmiş geçmiş en büyük ergen de olabilirim. :D Oturdum bugün doğum günümü kutlayan herkesi bir kağıda yazdım. Neden Kiril alfabesiyle yazdın diye sormayın, bilmiyom. (o_-)Kimler kutlamadı? Pilot'u söylemiştim, X, Piyanist, Bae ve burada bahsetmediğim tüm diğer eskiler. :D Gerçi benim iki ilişkim oldu, genelde insanlarla tanışıp bir yere varamıyorum. (bkz: X, Piyanist) Tanışma aşamasında, 3 haftadan - 6 aya kadar uzayabiliyor, bitiyor her şey. 
Bae'den de bahsetmiştim, aşık olduğum adam... Onun kutlamamasına sevindim çünkü gerçekten bir daha hiçbir şekilde onunla temas kurmak istemiyorum. Çünkü biliyoruz ne olacağını; tekrar barışacağız. Zaten ben de bunu bildiğim için 30 Ağustos'ta onun doğum gününü kutlamamıştım. Hatta kendimi tutamam, kutlarım diye tüm iletişim bilgilerini yok etmiştim. 

Son olarak kutlamamasına üzüldüğüm kişi Ankara'da bıraktığım, bir zamanlar en yakın arkadaşım olan Üzüm'dü. Bu mesafeler her şeyi bitiriyor galiba. Ben Üzüm'le daha doğmadan arkadaştım. Annelerimiz birbirlerinin can yoldaşıymış. Biz de beraber büyüdük, hep yan yanaydık. Ben Ankara'dan ayrılınca ilk sene her şey normaldi. Fakat bu sene sanki uzaklaştık gibi. Bana sorarsanız ben sevgimden bir gram kaybetmedim. Hala her gün onun yüzüğünü takıyorum mesela. Sizce mesafeler arkadaşlıkların sonunu getirir mi?

Görgüsüzlük yapıp hediyelerimden bahsetmeyim ya. :P Yok lan sadece bir hediye aldım, o da kardeşimden. 0.5 uçlu kalem almış. Bu davranışı onu ilk kez sevdiğimi hissetmeme sebep oldu. Kardeş lan.
Edit: Annem Alişan deri ceketi almış, neyse ki para iadesi yaptılar da H&M'den çorap, iç çamaşırı falan aldım.


Annem yatağımın üstüne bunu bırakmış. İlk kez gördüm bunu. Ondan şu ana kadar aldığım en güzel hediyeydi. Lakin kim bilebilirdi ki beni çok seven annem ve babamın yuvalarını yıkıp bizi... Neyse. :) • Şu anki ruh halimi Hayat Erkeği bu yazısında anlatmış resmen. Okuyun, en sevdiğim bloglardan.

 • Yazıyı bitirmeden önce beni yaklaşık üç senedir takip eden, bu ve eski blogumu, çok değerli okuyucum Bay Kendisini Biliyor'a doğum günü mesajı için teşekkür ediyorum. Dünyanın en düşünceli insanısın sen.

 • Ve doğum günümü kutlayan tek blogger olan, BayKuş'a da ayrıca teşekkür ediyorum. :D 

12 yorum:

 1. Oo Blogda bana day er verilmiş :D

  YanıtlaSil
 2. Geçmiş doğum günün kutlu olsun, bayağı geçmiş gerçi ama olsun ^-^

  YanıtlaSil
 3. Olsun bebişim sağol :*

  YanıtlaSil
 4. İlk senenin günahı olmaz seneye bol pipili doğum günün olur umarım
  Nice güsel yıllara ::)

  YanıtlaSil
 5. 2 ay geçmiş ama senden bir kaç gün sonrada ben aynı duyguları yaşadım :) annem ve bankalar dışında kimse kutlamadı (hediye falanda yoktu) :) doğum günümüz kutlu olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sahip olduğumuz tek şey yine kendimiziz bebişim n'apalım, doğum günümüz kutlu olsun.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...